Częste pytania

Dlaczego muszę podać swój osobisty kod numeryczny, aby otrzymać pieniądze?

Osobisty kod numeryczny jest wymagany do zadeklarowania płatności do Administracji Finansowej i zapłaty podatku. Podatek jest w całości opłacany przez naszą firmę.

Jak zdobyć pieniądze za punkty zdobyte w ankietach?

Aby zamienić punkty na gotówkę, gdy masz co najmniej 1000 punktów, musisz poprosić o wypłatę ze swojego konta (kliknij przycisk „Płatność” nad tabelą historii punktów).

Płatność dokonywana jest przelewem bankowym, dlatego musisz podać nam następujące dane:

 • Nazwa
 • Imię
 • Osobisty numer identyfikacyjny
 • Adres
 • Numer telefonu
 • Rachunek IBAN (rachunek bieżący otwarty w walucie krajowej)
 • Bank


Aby dokonać płatności, powyższe dane należy uzupełnić bezpośrednio na koncie Daedalus Online. Płatność zostanie dokonana w walucie krajowej.

IBAN musi mieć 24 znaki, być pisany wielką literą i nie może zawierać spacji.

Brak danych wymaganych do przelewu lub ich niepoprawność spowoduje automatycznie odroczenie płatności na kolejny miesiąc, dopiero po poprawieniu lub uzupełnieniu tych danych.

Od jak dawna poprosiłem o wymianę punktów na gotówkę?

Płatności dokonywane są około 15 dnia każdego miesiąca dla osób, które w poprzednim miesiącu złożyły wniosek o zamianę punktów na gotówkę.

Brak danych wymaganych do przelewu lub ich niepoprawność spowoduje automatycznie odroczenie płatności na kolejny miesiąc, dopiero po poprawieniu lub uzupełnieniu tych danych.

Co mogę zrobić, jeśli nie otrzymałem płatności, ale moje punkty zostały zaktualizowane?

Punkty są zawsze aktualizowane po upewnieniu się, że płatność została dokonana, więc data, w której zauważysz, że punkty zostały zaktualizowane, nie jest taka sama jak data dokonania płatności, więc możesz nie zidentyfikować poprawnie transakcji. Aby uzyskać szczegółowe informacje, wyślij nam e-mail na adres survey_ro@daedalusonline.eu

Czy prośba o pieniądze jest obowiązkowa, gdy osiągnę próg 1000 punktów?

O zamianę punktów na gotówkę możesz poprosić dopiero po osiągnięciu progu 1000 punktów.

Możesz jednak spodziewać się większej liczby punktów i ubiegania się o wypłatę, gdy uznasz to za stosowne.

Co mogę zrobić, jeśli zapomniałem hasła?

Możesz zresetować hasło, wykonując następujące czynności:

 1. Przejdź do http://ro.daedalusonline.eu/ Sekcja „Logowanie”
 2. Kliknij tekst „Możesz zresetować hasło, jeśli je zapomniałeś”
 3. Wpisz swoją nazwę użytkownika / adres e-mail i kliknij „Wyślij link aktywacyjny”
 4. Kliknij „Zresetuj hasło” w otrzymanej wiadomości e-mail
 5. Wprowadź i potwierdź nowe hasło, kliknij „Zmień hasło”, a następnie „Idź”
Co mogę zrobić, jeśli zapomniałem swojej nazwy użytkownika?

W większości przypadków nazwa użytkownika jest taka sama jak adres e-mail.

Jeśli nie, napisz do nas na adres: survey_ro@daedalusonline.eu.

Jak zmienić adres e-mail – nazwę użytkownika?

Aby zmienić swój adres e-mail, domyślnie nazwę użytkownika, możesz wykonać następujące czynności:

 1. Przejdź do https://survey.daedalusonline.eu/paneln/Login.aspx;
 2. Wpisz adres e-mail, pod którym jesteś aktualnie zarejestrowany i hasło;
 3. W sekcji „informacje ogólne” możesz wpisać „nowy e-mail” i „przepisać e-mail”;
 4. Kliknij przycisk „zapisz e-mail”;
 5. Przy następnym logowaniu będziesz mógł użyć nowego e-maila wypełnionego w powyższych krokach.
Jak często otrzymuję zaproszenia do ankiet?

Zaproszenia do ankiet wysyłane są e-mailem/aplikacją do osób spełniających określone kryteria wymagane przez klientów. Nie jesteśmy w stanie określić, jak często będziesz otrzymywać zaproszenia do ankiet, ale zapewniamy, że wyślemy je do Ciebie w razie potrzeby. Upewnij się, że nie przegapisz corocznego kwestionariusza aktualizacji danych, zwiększa to szansę na otrzymanie większej liczby kwestionariuszy i jest szczególnie odpowiedni dla Twojego profilu.
Zaproszenia mogą również trafić do folderu SPAM, więc prosimy o regularne sprawdzanie, czy nie przegapisz okazji wzięcia udziału w ankietach. Możesz ustawić swoje ustawienia tak, aby nie otrzymywać od nas wiadomości w SPAM i zapisać nasz adres e-mail (survey_ro@daedalusonline.eu) w swojej książce adresowej do kontaktów.

Dlaczego nie otrzymuję już zaproszeń do ankiet?

W przypadku ankiet zaproszenia wysyłane są do osób spełniających określone kryteria wymagane przez klienta. Nie możemy zagwarantować określonej liczby zaproszeń do ankiet w określonym czasie.

Inną możliwą przyczyną małej liczby otrzymywanych zaproszeń jest brak informacji o Tobie.

Prosimy o prawidłowe wypełnienie wszystkich wymaganych danych w ankiecie rekrutacyjnej oraz w webcruiser i poinformowanie nas, kiedy te dane ulegną zmianie.

Ile punktów otrzymam za wypełnienie ankiet?

Za każdą wypełnioną ankietę każda osoba otrzyma określoną liczbę punktów, w zależności od długości i trudności ankiety. Każde zaproszenie do ankiety będzie zawierało informację o czasie trwania ankiety, terminie jej wypełnienia, a zwłaszcza ilości punktów, które otrzymasz za wypełnienie jej w całości lub w części.

Co mogę zrobić, aby zamknąć konto / wypisać się?

Jeśli chcesz zrezygnować z subskrypcji, możesz wysłać wiadomość e-mail na adres survey_ro@daedalusonline.eu z tematem „anuluj subskrypcję”. Poczekaj 5 dni roboczych, aż Twoje informacje zostaną całkowicie usunięte z naszej bazy danych.

Czy mogę mieć kilka kont Daedalus Online?

Każdy ma prawo dołączyć do społeczności Daedalus Online za pomocą jednego adresu e-mail.

Jeśli okaże się, że dana osoba ma wiele kont, Daedalus New Media Research zastrzega sobie prawo do dezaktywacji wszystkich kont tej osoby bez wcześniejszego powiadomienia.

Czy dostaję punkty za polecanie znajomych?

Punkty otrzymujesz za polecenie i rejestrację znajomych tylko wtedy, gdy trwa kampania poleceń. O rozpoczęciu takiej kampanii zawsze powiadomimy Cię e-mailem.

Czy moje konto może zostać zamknięte bez wiedzy i bez mojej zgody?

Jeśli okaże się, że dana osoba ma wiele kont, Daedalus New Media Research zastrzega sobie prawo do dezaktywacji wszystkich kont tej osoby bez wcześniejszego powiadomienia.

W celu zagwarantowania jakości analizy statystycznej dostarczanej klientom przez Daedalus New Media Research, regularnie sprawdzamy, czy są respondenci, którzy w otrzymanych ankietach udzielają nieodpowiednich odpowiedzi, np. przeklinania, odpowiadając zbyt szybko, że nie mają nawet czasu czytania pytań itp. W przypadku stwierdzenia takiego zachowania Daedalus New Media Research zastrzega sobie prawo do usunięcia respondenta z bazy danych bez wcześniejszego powiadomienia i bez uzasadnienia decyzji.

Jakie tematy / tematy otrzymuję ankiety?

Poruszają takie tematy, jak testowanie produktów, testowanie reklam telewizyjnych, wprowadzanie nowych produktów i zadowolenie klientów z produktu/usługi. Twoje odpowiedzi pomogą rozwijać i ulepszać dany produkt/usługę.

Czy mogę otrzymać próbną ankietę zanim się zarejestruję?

Ankiety wysyłane są tylko do respondentów zarejestrowanych w społeczności Daedalus Online. Nie ma ankiet modelowych, które możesz wypełnić. Każda ankieta, którą otrzymaliśmy e-mailem od naszych respondentów, jest prawdziwym zaproszeniem do badania rynku online, a ich odpowiedzi mogą wpłynąć na przyszłość rynku, pomóc producentom w podejmowaniu decyzji na podstawie ich opinii.

Czy mogę znaleźć swoje dane osobowe, jeśli wypełnię ankietę?

Twoje dane osobowe nie docierają do naszych klientów ani osób trzecich/firm. Odpowiedzi w ankietach są depersonalizowane, a następnie przetwarzane statystycznie.

Dlaczego ankieta została zamknięta po pierwszych pytaniach dotyczących mojego profilu?

Ankieta może zostać zamknięta po pierwszych pytaniach demograficznych, ponieważ nie pasuje do profilu, którego szukasz. Otrzymujesz zaproszenia do ankiet na podstawie wypełnionych danych demograficznych, kiedy dołączasz i aktualizujesz swoją społeczność. Weźmy przykład: poszukujemy respondentów z Bukaresztu w wieku 35-45 lat, aby poznać ich opinię na temat samochodu marki FORD. Zaproszenie do ankiety otrzymasz, jeśli jesteś z Bukaresztu i jesteś w tym przedziale wiekowym, ale jeśli nie jesteś kierowcą FORDa, a innego typu auta, nie pasujesz do profilu, ponieważ chcesz uzyskać informację zwrotną tylko od respondentów, którzy jeżdżą FORDem i znam szczegółowo jego charakterystykę. W ten sposób otrzymasz 20 punktów za czas spędzony na wypełnianiu pytań kwalifikacyjnych. To tylko przykład tego, dlaczego otrzymujesz ankiety, ale możesz nie kwalifikować się do ich wypełnienia.

Czy mogę wypełniać ankiety za granicą?

Ankiety można wypełniać tylko z kraju, w którym jesteś zarejestrowany. Każdy kraj ma inne produkty i usługi lub są te same produkty, ale różnią się jakością, zachowaniem, ceną, nawet jeśli mają międzynarodowy obrót, dlatego ważne jest, aby wypełniać ankiety tylko wtedy, gdy jesteś w kraju, w którym się znajdujesz - Zarejestrowałeś się. Ponadto, jeśli spróbujesz wypełnić ankiety, gdy nie jesteś w kraju, w którym się zarejestrowałeś, napotkasz wiele błędów w dostępie, ponieważ zawsze istnieje bezpieczeństwo, abyśmy mogli zapewnić dokładność danych.

Jeśli wyjechałeś za granicę na określony czas, czy to na wakacje, czy do pracy, możesz napisać do nas e-mail, aby dezaktywować swoje konto do czasu powrotu do kraju. Daj nam znać, kiedy chcesz ponownie aktywować swoje konto.

Należy pamiętać, że jeśli Daedalus Online odkryje, że wypełniasz ankiety w innym kraju, w którym masz siedzibę, ma prawo zamknąć Twoje konto bez ponownej aktywacji do czasu Twojego powrotu, ponieważ wymagane jest zbieranie danych o produktach i usługach znajdujących się w kraju w które zarejestrowałeś.

Czy mogę ponownie uzyskać dostęp do ankiety lub ją przerwać?

W większości przypadków do ankiet można uzyskać dostęp tylko raz, dlatego prosimy nie przerywać ankiety po uzyskaniu do niej dostępu. Nie używaj również klawiatury ani innych przycisków, takich jak (wstecz), chyba że jest to wyraźnie określone w ankiecie, ponieważ ryzykujesz przerwanie jej i niemożność jej wznowienia, a tym samym utratę możliwości otrzymania punktów za częściowe lub całkowite wypełnienie.

Dlaczego moje punkty zostały wycofane z całkowicie wypełnionej ankiety?

Modyfikację/wycofanie zaktualizowanego już wyniku można wykonać, gdy po zamknięciu badania dokonuje się szczegółowej kontroli ręcznie, aby zobaczyć poprawność otrzymanych danych i występują sprzeczne odpowiedzi lub brak/niespójność odpowiedzi na pytania otwarte.

Innym powodem, dla którego punkty mogą zostać wycofane po wypełnieniu pełnej ankiety, jest średni czas, który może ulec zmianie podczas zbierania danych. Średni czas trwania * podany w zaproszeniu do ankiety jest przybliżony, który może ulec zmianie w trakcie zbierania w zależności od mediany czasu trwania ** (średni czas trwania respondentów o pełnym statusie), domyślnie przydział liczby punktów zmieni się zgodnie z systemem punktowym . Jeśli średni czas trwania jest krótszy niż średni czas trwania, punkty zostaną odjęte po zakończeniu badania, a jeśli średni czas trwania jest dłuższy niż średni, dodatkowe punkty zostaną przyznane na Twoje konto Daedalus Online.
* Średni czas trwania to czas początkowy ustalony przez klienta i podany w zaproszeniu do ankiety.

** Mediana czasu trwania to średni czas trwania respondentów o pełnym statusie.

Co mam zrobić, jeśli otrzymam błędy podczas lub w trakcie ankiety?

Przepraszamy, jeśli napotkasz problemy, które uniemożliwiają wypełnienie ankiety, zawsze pracujemy nad usprawnieniem procesu wypełniania.

Zrób zrzut ekranu z wyświetlonym błędem i wyślij nam e-maila z kilkoma szczegółami: kiedy został wyświetlony (na początku, w trakcie lub na końcu ankiety), jeśli pojawił się po nietypowym kroku, każdy szczegół pomaga nam przesłać informację zwrotną zespołowi technicznemu w celu podjęcia niezbędnych kroków w celu rozwiązania wszelkich problemów. Należy pamiętać, że błędy nie zawsze mogą zostać naprawione podczas zbierania danych, ale może to być przykład do naśladowania, aby nie pojawiać się w przyszłych sondażach. Duża część otrzymanych ankiet jest tworzona przez klientów, dla których zbierana jest kolekcja, dlatego Daedalus Online nie może w ogóle ingerować w branie odpowiedzialności i usuwanie błędów.

Dlaczego otrzymuję zaproszenia w dniu wygaśnięcia ankiety / Dlaczego ankieta kończy się wcześniej niż termin wskazany w zaproszeniu?

Wysyłamy większą liczbę zaproszeń niż wymagana liczba odpowiedzi, ponieważ nie każdy, kto otrzyma zaproszenie, odpowiada na każdą wysyłaną przez nas ankietę, a termin realizacji ustalany jest w oparciu o wymagania klienta końcowego. Jeśli wskaźnik odpowiedzi na ankietę jest wyższy niż ten wyliczony podczas wysyłania zaproszeń na podstawie poprzednich ankiet, to ankieta zostanie zamknięta wcześniej niż w terminie podanym w zaproszeniu. Niestety nie jest to coś, co możemy kontrolować, ponieważ zależy to od respondentów i dlatego nie możemy wpisać dokładnej godziny (godziny) zamknięcia ankiety, o którą pytano nas w przeszłości, ale zdarzają się również sytuacje, w których można zamknąć z 1. , dwa dni wcześniej. Istnieją również badania, dla których wymagana jest stała liczba ankiet dziennie, a po wypełnieniu/osiągnięciu tej liczby ankieta zostaje wstrzymana do daty wpisanej w okienko, które wyświetli się po wejściu w link, który można ponownie otworzyć w tym czasie.

Dlaczego otrzymałem wiadomość, że nie otrzymuję punktów?

Przyczyną unieważnienia jest albo znacznie krótszy czas wypełnienia niż średni czas wypełnienia tej ankiety, który jest ustalany na podstawie testów wstępnych, tak że kwestionariusze wypełnione w czasie niewystarczającym do przeczytania przynajmniej wszystkiego, co w kwestionariuszu, nie są akceptowane . Innym powodem unieważnienia są sprzeczne odpowiedzi lub brak/niespójność odpowiedzi na pytania otwarte. Wszystko to są unieważnienia jakości i wszystkie unieważnione kwestionariusze muszą zostać przerobione.

Dlaczego otrzymałem mniej punktów niż podano w zaproszeniu do ankiety?

Jeśli uzyskałeś minimum (20) punktów, oznacza to, że albo nie spełniałeś wymaganych przez klienta cech (nie pasujesz do profilu, którego szukasz) albo osiągnąłeś już maksymalny limit wypełnionych ankiet odpowiadający Twojemu profil.

Dlaczego nie zaktualizować punktów natychmiast po wypełnieniu ankiet?

Może się zdarzyć, że punkty za niektóre ankiety zostaną zaktualizowane na Twoim koncie po zamknięciu ankiety i zebraniu ostatecznych danych.

Co mogę zrobić, jeśli zdaję sobie sprawę, że moja ankieta nie spełnia moich zasad i wartości?

Jeśli ankieta nie odpowiada Twoim zasadom i wartościom lub uważasz, że dotyczy sytuacji społecznej, w której czujesz się skrępowany lub niekomfortowy, aby odpowiedzieć, masz pełne prawo odmówić jej wypełnienia do końca, ponieważ udział w niej jest dobrowolny. Jeśli uznasz to za przydatne, możesz wysłać do nas e-mail ze swoją opinią, a jeśli jest to istotne spostrzeżenie dla badania i podejścia respondentów, wyślemy go do klienta. Należy pamiętać, że wszelkie przerwane lub niekompletne ankiety, które spowodują utratę punktów, nie będą mogły zostać zaktualizowane.

Co się stanie, jeśli nie odpowiem na wszystkie otrzymane ankiety?

Cieszymy się za każdym razem, gdy przyjmujesz nasze zaproszenie do wypełniania ankiet, ALE nie musisz odpowiadać na wszystkie otrzymane zaproszenia. Ankiety możesz wypełniać wtedy, gdy masz na to czas, udział jest dobrowolny, sam decydujesz kiedy i czy chcesz wypełniać ankiety.
Należy jednak pamiętać, że długi okres braku aktywności może prowadzić do zamknięcia konta. Jeśli nie odpowiedziałeś na ankietę e-mailową w ciągu ostatnich 6 miesięcy, Twoje konto może zostać zamknięte do czasu wznowienia aktywności. Ponadto wypełnienie jak największej liczby ankiet może automatycznie zapisać Cię do Klubu GOLD, a ponadto są dodatkowe korzyści (nagrody, loterie itp.). Zachęcamy do wypełnienia jak największej liczby ankiet, aby skorzystać z Klubu GOLD.

Jeśli po przetestowaniu produktu wystąpią skutki uboczne, kto jest za nie odpowiedzialny?

Poza rzadkimi i mało prawdopodobnymi sytuacjami alergii na składniki testowanych produktów, o których nie wiesz, testowane produkty mogą nie powodować u Ciebie żadnych skutków ubocznych. W sytuacjach, gdy produkty zawierają składniki potencjalnie alergizujące (np. orzechy, produkty mleczne), respondenci są ostrzegani przed tymi składnikami, a jeśli mają takie alergie, nie są wybierani w próbie testowej. Wszystkie produkty posiadają certyfikat jakości i są objęte okresem gwarancyjnym. Jeśli respondent wie, że ma alergię na pewne składniki i unika tego stwierdzenia z różnych powodów i jest wywołany przez skutki uboczne lub ciężką alergię, to na własne ryzyko.

Jeśli zdecyduję się przetestować moje produkty w domu, jakie są zagrożenia dla mojego zdrowia fizycznego (skutki uboczne) związane z produktami, które otrzymuję do testów?

Ogólnie rzecz biorąc, testowane produkty są produktami konsumenckimi. Mogą to być żywność, napoje, środki czystości lub higieny osobistej itp. Testowane produkty posiadają certyfikat jakości i są zawsze na gwarancji, ważnej. Produkty, które zwykle znajdują się w sklepach, a które ze swej natury nie stanowią zagrożenia dla zdrowia/działania niepożądanego, są na ogół testowane. W niektórych przypadkach testowane są produkty opracowane w laboratoriach dużych firm produkcyjnych. W takim przypadku produktom towarzyszy karta gwarancyjna. Data ważności jest widoczna na wszystkich testowanych produktach, nawet jeśli nie są one oznaczone.

Jeśli nie chcę już brać udziału w testach produktów w domu i nie otrzymywać produktów, czy mogę wycofać swoją zgodę?

Zgoda na udział w testowaniu produktów ma fundamentalne znaczenie, NIE tworzy wiążących zobowiązań dla respondentów. Jeśli nie chcesz uczestniczyć, wystarczy wysłać e-mail na adres survey_ro@daedalusonline.eu i nie będziesz otrzymywać próśb o testowanie produktów w przyszłości.

Czy istnieje wstępna selekcja osób do przetestowania produktu?

Tak, zazwyczaj odbywa się wstępna selekcja osób do przetestowania produktu, w zależności od cech społeczno-demograficznych producenta. Wykluczamy również osoby, które mają alergię na którykolwiek ze składników testowanych produktów na podstawie kwestionariusza preselekcji.

Czy produkty otrzymane w domu do przetestowania, przeterminowane lub przeterminowane?

Wszystkie łatwo psujące się produkty przekazane do testów są ważne, co jest wyraźnie zaznaczone na produkcie. Okres przechowywania powinien obejmować co najmniej okres, w którym produkt ma być testowany.

Czy koszty wysyłki ponosi firma, czy muszę je pokryć sam?

Wszelkie koszty wysyłki pokrywa Daedalus Online lub producent, w zależności od przypadku.

Czy produkty do testów pozostają u mnie do konsumpcji, ale czy muszę przesłać informację zwrotną na ich temat, czy muszę je zwrócić?

Testowane produkty pozostają definitywnie u respondentów, od momentu ich dostarczenia. Nie ma obowiązku zwrotu produktów, nawet jeśli zmieniłeś zdanie i nie chcesz już testować produktu.

Jeśli jestem niezadowolony z produktu lub uważam, że zagraża on mojemu zdrowiu, czy mogę przestać go testować? Czy będę musiał zwrócić produkt?

Respondenci są pytani, czy chcą przetestować produkty, zanim zostaną do nich wysłane. Jeśli wyraziłeś zgodę na przetestowanie produktu, a później z różnych powodów nie ufasz Ci w testowaniu produktu, możesz nas o tym powiadomić. W takim przypadku nie będziesz musiał zwracać produktów i nie ma kary finansowej. Jednak takie powtarzające się zachowanie może skutkować zlekceważeniem dalszych testów produktu.

Czy muszę zadeklarować płatności otrzymane w ramach ankiet do organów podatkowych?

Wpłaty co roku deklaruje do Administracji Finansowej firma Daedalus New Media Research SRL, a podatek jest przez nią opłacany w całości.