Sık sorular

Anketlerde alınan ödemeleri vergi dairelerine beyan etmek zorunda mıyım?

Ödemeler, Daedalus New Media Research SRL şirketi tarafından her yıl Mali İdareye beyan edilir ve verginin tamamı yine şirket tarafından ödenir.

Parayı almak için neden kişisel sayısal kodumu iletmem gerekiyor?

Ödemenin Mali İdareye beyan edilmesi ve verginin ödenmesi için kişisel sayısal kod gereklidir. Verginin tamamı şirketimiz tarafından ödenir.

Anketlerden kazanılan puanlar için parayı nasıl alabilirim?

Puanları nakde çevirmek için en az 1000 puanınız olduğunda hesabınızdan ödeme talep etmeniz gerekir (puan geçmişi tablosunun üstündeki "Ödeme" butonuna tıklayın).

Ödeme banka havalesi ile yapılır ve bu nedenle bize aşağıdaki ayrıntıları sağlamanız gerekir:

 • İsim
 • İlk adı
 • Kimlik Numarası
 • Adres
 • Telefon numarası
 • IBAN hesabı (ulusal para biriminde açılan cari hesap)
 • banka

Ödemeyi yapmak için, yukarıdaki veriler doğrudan Daedalus Online hesabınızda doldurulmalıdır. Ödeme ulusal para biriminde yapılacaktır.

IBAN 24 karakter uzunluğunda olmalı, büyük harfle başlamalı ve boşluk içermemelidir.

Banka havalesi için gerekli verilerin eksikliği veya yanlışlığı, ancak bu bilgiler düzeltildikten veya tamamlandıktan sonra ödemenin otomatik olarak bir sonraki aya ertelenmesine yol açacaktır.

Puanların nakde çevrilmesini talep ettiğimden beri ne kadar sürede ödeme yapıldı?

Bir önceki ay puanlarının nakde çevrilmesini talep edenlere ödemeler her ayın 15'i civarında yapılır.

Banka havalesi için gerekli verilerin eksikliği veya yanlışlığı, ancak bu bilgiler düzeltildikten veya tamamlandıktan sonra ödemenin otomatik olarak bir sonraki aya ertelenmesine yol açacaktır.

Ödememi almadım ama puanlarım güncellendiyse ne yapabilirim?

Puanlar, ödemelerin yapıldığından emin olduktan sonra her zaman güncellenir, bu nedenle puanların güncellendiğini fark ettiğiniz tarih, ödemenin yapıldığı tarihle aynı değildir, bu nedenle işlemi doğru tanımlayamayabilirsiniz. Ayrıntılı ayrıntılar için lütfen bize anket_ro@daedalusonline.eu adresinden bir e-posta gönderin.

1000 puan eşiğine geldiğimde para istemek zorunlu mu?

Puanların nakde çevrilmesini ancak 1000 puan eşiğine ulaştıktan sonra talep edebilirsiniz.

Ancak, uygun gördüğünüzde daha fazla puan kazanmayı ve ödeme talep etmeyi bekleyebilirsiniz.

Şifremi unuttuysam ne yapabilirim?

Aşağıdaki adımları izleyerek şifrenizi sıfırlayabilirsiniz:

 1. http://en.daedalusonline.eu/ "Giriş" bölümüne gidin
 2. "Şifrenizi unuttuysanız sıfırlayabilirsiniz" metnine tıklayın
 3. Kullanıcı adınızı / e-posta adresinizi girin ve "Aktivasyon bağlantısını gönder"e tıklayın
 4. Aldığınız e-postada "Şifreyi sıfırla"ya tıklayın
 5. Yeni şifreyi girin ve onaylayın, "Şifreyi değiştir"e ve ardından "Git"e tıklayın
Kullanıcı adımı unutursam ne yapabilirim?

Kullanıcı adı çoğu zaman e-posta adresiyle aynıdır.

Değilse, lütfen bize anket_ro@daedalusonline.eu adresinden e-posta gönderin.

E-posta adresimi nasıl değiştiririm – kullanıcı adı?

E-posta adresinizi varsayılan olarak değiştirmek için aşağıdaki kullanıcı adı adımlarını takip edebilirsiniz:

 1. https://survey.daedalusonline.eu/paneln/Login.aspx adresine gidin;
 2. Şu anda kayıtlı olduğunuz e-posta adresini ve şifreyi girin;
 3. "Genel bilgiler" bölümünde "yeni e-posta" ve "e-postayı yeniden yaz"ı doldurabilirsiniz;
 4. "E-postayı kaydet" düğmesini tıklayın;
 5. Bir sonraki girişte, yukarıdaki adımlarda tamamlanan yeni e-postayı kullanabileceksiniz.
Anketlere ne sıklıkla davetiye alıyorum?

Anket davetleri, müşterilerin istediği belirli kriterleri sağlayan kişilere e-posta/uygulama yoluyla gönderilir. Ne sıklıkta sandık daveti alacağınızı belirleyemiyoruz, ancak gerektiğinde size göndereceğimizi garanti ediyoruz. Yıllık veri güncelleme anketini kaçırmadığınızdan emin olun, daha fazla anket alma şansınızı artırır ve özellikle profilinize uygundur.
Davetiyeler de SPAM klasörüne düşebilir, bu nedenle anketlere katılma fırsatını kaçırmadığınızdan emin olmak için lütfen düzenli olarak kontrol edin. Ayarlarınızı, artık SPAM'da bizden e-posta almayacak şekilde ayarlayabilir ve e-posta adresimizi (survey_ro@daedalusonline.eu) adres defterinize kişilere kaydedebilirsiniz.

Neden artık anket davetiyesi almıyorum?

Anketler için, müşterinin istediği belirli kriterleri karşılayan kişilere davetiye gönderilir. Belirli bir zaman diliminde belirli sayıda sandık davetiyesini garanti edemeyiz.

Gelen davetiye sayısının az olmasının bir başka olası nedeni de hakkınızda bilgi eksikliğidir.

Lütfen işe alım anketindeki ve web kruvazöründeki tüm gerekli verileri doğru bir şekilde doldurun ve bu veriler değiştiğinde bize bildirin.

Anketleri tamamladığım için kaç puan alıyorum?

Tamamlanan her anket için, anketin uzunluğuna ve zorluğuna bağlı olarak her kişi bir dizi puan alacaktır. Ankete yapılan her davette, anketin süresi, son teslim tarihi ve özellikle anketi tamamen veya kısmen tamamladığınızda alacağınız puanlar hakkında bilgiler tamamlanmış olacaktır.

Hesabımı kapatmak / abonelikten çıkmak için ne yapabilirim?

Aboneliğinizi iptal etmek istiyorsanız, anket_ro@daedalusonline.eu adresine "abonelikten çık" konulu bir e-posta gönderebilirsiniz. Bilgilerinizin veritabanımızdan tamamen silinmesi için lütfen 5 iş günü bekleyin.

Birden fazla Daedalus Online hesabım olabilir mi?

Herkesin tek bir e-posta adresiyle Daedalus Online topluluğuna katılma hakkı vardır.

Bir kişinin birden fazla hesabı olduğu tespit edilirse, Daedalus New Media Research önceden haber vermeksizin bu kişinin tüm hesaplarını devre dışı bırakma hakkını saklı tutar.

Arkadaş tavsiye ettiğim için puan alır mıyım?

Yalnızca bir tavsiye kampanyası yürütülürken tavsiye ettiğiniz ve arkadaşlarınıza kaydolduğunuz için puan alırsınız. Böyle bir kampanya başladığında sizi her zaman e-posta ile bilgilendireceğiz.

Hesabım bana haber verilmeden ve iznim olmadan kapatılabilir mi?

Bir kişinin birden fazla hesabı olduğu tespit edilirse, Daedalus New Media Research önceden haber vermeksizin bu kişinin tüm hesaplarını devre dışı bırakma hakkını saklı tutar.

Daedalus New Media Research tarafından müşterilere sağlanan istatistiksel analizlerin kalitesini garanti altına almak için, alınan anketlerde küfür gibi uygunsuz cevaplar veren, çok hızlı cevap veren, hatta zamanı bile olmayan katılımcıların olup olmadığı düzenli olarak gözden geçirilmektedir. soruları okumak vb. Bu tür bir davranış tespit edilirse, Daedalus New Media Research önceden haber vermeksizin ve kararı gerekçelendirmeden bir yanıtlayanı veri tabanından silme hakkını saklı tutar.

Aldığım anketler hangi konuları/konuları alıyor?

Ürün testi, TV reklamı testi, yeni ürün lansmanları ve bir ürün / hizmetle ilgili müşteri memnuniyeti gibi konuları ele alırlar. Vereceğiniz cevaplar, söz konusu ürün/hizmetin geliştirilmesine ve iyileştirilmesine yardımcı olacaktır.

Kaydolmadan önce örnek bir anket alabilir miyim?

Anketler yalnızca Daedalus Online topluluğuna kayıtlı katılımcılara gönderilir. Tamamlayabileceğiniz model anket yok. Yanıtlayanlarımızdan e-posta yoluyla aldığımız her anket, çevrimiçi pazar araştırması için gerçek bir davettir ve yanıtları pazarın geleceğini etkileyebilir, üreticilerin geri bildirimlerine dayanarak karar vermelerine yardımcı olabilir.

Anketi cevaplarsam kişisel bilgilerimi öğrenebilir miyim?

Kişisel verileriniz müşterilerimize veya üçüncü şahıslara/şirketlere ulaşmamaktadır. Anketlerdeki cevaplar duyarsızlaştırılır ve ardından istatistiksel olarak işlenir.

Anket neden profilimle ilgili ilk sorulardan sonra kapandı?

Anket, aradığınız profile uymadığı için ilk demografik sorulardan sonra kapanabilir. Topluluğunuza katıldığınızda ve topluluğunuzu güncellediğinizde, tamamladığınız demografik bilgilerinize dayalı olarak anket davetleri alırsınız. Bir örnek verelim: FORD otomobili hakkındaki görüşlerini öğrenmek için 35-45 yaşları arasında Bükreş'ten yanıtlayıcılar arıyoruz. Bükreş'ten iseniz ve bu yaş aralığındaysanız ankete davetiye alacaksınız, ancak FORD sürücüsü değil, başka bir araba türüyseniz, profile uymuyorsunuz çünkü yalnızca geri bildirim almak istiyorsunuz. FORD kullanan kişiler ve ben onun özelliklerini ayrıntılı olarak biliyoruz. Böylece, yeterlilik sorularını tamamlamak için harcadığınız süre için 20 puan alacaksınız. Bu, anketleri neden aldığınızın yalnızca bir örneğidir, ancak bunları tamamlamaya uygun olmayabilirsiniz.

Anketleri yurtdışında tamamlayabilir miyim?

Anketler sadece kayıtlı olduğunuz ülkeden tamamlanabilir. Her ülkenin farklı ürün ve hizmetleri vardır veya aynı ürünler vardır, ancak uluslararası dolaşıma sahip olsalar bile kalite, davranış, fiyat bakımından farklılık gösterirler, bu nedenle anketleri yalnızca bulunduğunuz ülkedeyken yanıtlamak önemlidir - Kayıt oldunuz. Ayrıca, kayıt olduğunuz ülkede değilken anketleri tamamlamaya çalışırsanız, verilerin doğruluğunu sağlayabilmemiz için her zaman güvenlik olduğu için erişimde birçok hatayla karşılaşırsınız.

Tatil ya da iş için sınırlı bir süreliğine yurt dışına gittiyseniz, ülkeye dönene kadar hesabınızı devre dışı bırakmak için bize bir e-posta yazabilirsiniz. Hesabınızı yeniden etkinleştirmek istediğinizde lütfen bize bildirin.

Daedalus Online'ın yerleşik olduğunuz başka bir ülkede anketler doldurduğunuzu tespit etmesi durumunda, bulunduğunuz ülkede bulunan ürün ve hizmetler hakkında veri toplaması gerektiğinden, geri dönene kadar hesabınızı yeniden etkinleştirmeden kapatma hakkına sahip olduğunu lütfen unutmayın. hangisini kaydettin.

Anketi devam ettirebilir veya duraklatabilir miyim?

Anketlere çoğu zaman yalnızca bir kez erişilebilir, bu nedenle ankete eriştikten sonra lütfen anketi yarıda kesmeyin. Ayrıca, ankette açıkça belirtilmediği sürece klavyeyi veya (geri) gibi diğer düğmeleri kullanmayın, çünkü anketi kesintiye uğratma ve devam ettirememe, kısmen veya tamamen tamamlama için puan alma fırsatını kaybetme riskiniz var. .

Tamamen tamamlanmış bir anketteki puanlarım neden geri çekildi?

Halihazırda güncellenen puanın değiştirilmesi/geri alınması, çalışma kapatıldıktan sonra, alınan verilerin doğruluğunu görmek için manuel olarak ayrıntılı kontroller yapıldığında ve açık sorulara çelişkili cevaplar veya cevapların eksikliği / tutarsızlığı olduğunda yapılabilir.

Anketin tamamını tamamladıktan sonra puanların geri çekilebilmesinin bir başka nedeni de veri toplama sırasında değişebilen ortalama süre. Anket davetinde belirtilen ortalama süre * ortalama süreye ** (tam durum katılımcıların ortalama süresi) bağlı olarak toplama sırasında değişebilen yaklaşık bir süredir, dolaylı olarak puanların dağılımı puan sistemine göre değişecektir. . Medyan süre ortalama süreden az ise, çalışma bitiminde puanlar düşülecek, medyan süre ortalamadan uzun ise Daedalus Online hesabınıza ekstra puan tahsis edilecektir.
* Ortalama süre, müşteri tarafından belirlenen başlangıç ​​süresidir ve anket davetinde belirtilir.

** Medyan süre, tam statüde yanıt verenlerin ortalama süresidir.

Anket sırasında veya sırasında hata alırsam ne yapmalıyım?

Anketi tamamlamanızı engelleyen bu tür sorunlarla karşılaşırsanız özür dileriz, tamamlama sürecini iyileştirmek için her zaman çalışıyoruz.

Lütfen görüntülenen hatanın ekran görüntüsünü alın ve bize bazı ayrıntıları e-posta ile gönderin: görüntülendiğinde (anketin başında, sırasında veya sonunda), alışılmadık bir adımdan sonra görüntülendiyse, herhangi bir ayrıntı geri bildirim göndermemize yardımcı olur. herhangi bir sorunu çözmek için gerekli adımları atmak için teknik ekibe. Lütfen toplama sırasında hataların her zaman çözülmeyebileceğini unutmayın, ancak bu, gelecekteki anketlerde görünmemek için izlenmesi gereken bir örnek olabilir. Gelen anketlerin büyük bir kısmı tahsilat yapılan müşteriler tarafından oluşturulduğundan Daedalus Online sorumluluk alma ve hataları çözme konusunda hiçbir şekilde müdahale edemiyor.

Neden anketin sona erdiği gün davetiye alıyorum / Anket neden davetiyede belirtilen son tarihten önce kapanıyor?

Davet alan herkes, gönderdiğimiz her ankete yanıt vermediğinden ve tamamlama için son tarih, son müşterinin gereksinimlerine göre belirlendiğinden, gereken yanıt sayısından daha fazla sayıda davetiye göndeririz. Bir anketteki yanıtlama oranı, önceki anketlere göre davet gönderirken hesaplanandan daha yüksekse, anket, davet mektubunda belirtilen son tarihten önce kapanır. Ne yazık ki bu bizim kontrol edebileceğimiz bir şey değil çünkü bu cevaplayanlara bağlı ve bu nedenle geçmişte sorulduğu gibi anketi kapatmanın tam zamanını (saatini) yazamıyoruz, ancak bunun olduğu durumlar da var. bir ile kapatılabilir. , iki gün önce. Günde sabit sayıda anketin gerekli olduğu çalışmalar da vardır ve bu sayı tamamlandığında / ulaşıldığında, anket, bağlantıya erişildikten sonra görüntülenecek kutuda yazan tarihe kadar duraklatılır, tekrar açılabilir. o zamanda.

Neden puan alamadığımı belirten bir mesaj aldım?

Geçersiz kılmanın nedenleri, ya ön test ile belirlenen anketin ortalama tamamlanma süresinden önemli ölçüde daha kısa tamamlanma süresi, bu nedenle ankette yazılı olan en azından her şeyi okumak için yetersiz sürede doldurulan anketlerin kabul edilmemesidir. . Geçersiz kılmanın bir diğer nedeni ise, açık uçlu sorulara verilen cevapların çelişkili olması veya cevapların olmaması/tutarsızlığıdır. Tüm bunlar kalite geçersizlikleridir ve geçersiz kılınan tüm anketlerin yeniden yapılması gerekir.

Neden anket davetinde belirtilenden daha az puan aldım?

Minimum puan (20) aldıysanız, bu, müşterinin talep ettiği özellikleri karşılamadığınız (aradığınız profile uymadığınız) veya profilinize karşılık gelen maksimum doldurulmuş anket sayısının zaten olduğu anlamına gelir. ulaşılmıştır.

Anketleri tamamladıktan sonra puanları neden hemen güncellemiyorsunuz?

Belirli anketlerin puanları, anket kapandıktan ve nihai veriler toplandıktan sonra hesabınızda güncellenebilir.

Anketimin ilkelerime ve değerlerime uymadığını fark edersem ne yapabilirim?

Bir anket, ilkelerinize ve değerlerinize uymuyorsa veya yanıtlamakta zorlandığınız veya kendinizi rahatsız hissettiğiniz bir sosyal duruma hitap ettiğini düşünüyorsanız, katılım isteğe bağlı olduğu için anketi sonuna kadar tamamlamayı reddetme hakkına sahipsiniz. Yararlı bulursanız, bize geri bildiriminizi içeren bir e-posta gönderebilirsiniz ve bu, yanıtlayanların araştırma ve yaklaşımıyla ilgili bir gözlem ise, bunu müşteriye göndereceğiz. Puan kaybına neden olan kesintili veya eksik anketlerin güncellenmeyeceğini lütfen unutmayın.

Aldığım tüm anketleri yanıtlayamazsam ne olur?

Anketleri tamamlama davetimizi her kabul ettiğinizde keyif alıyoruz, ancak alınan tüm davetlere yanıt vermeniz gerekmemektedir. Gerekli zamanınız olduğunda anketleri doldurabilirsiniz, katılım isteğe bağlıdır, anketleri ne zaman ve cevaplamak isteyip istemediğinize siz karar verirsiniz.
Bununla birlikte, uzun bir süre hareketsiz kalmanın hesabın kapanmasına yol açabileceğini unutmamak önemlidir. Son 6 ay içinde herhangi bir e-posta anketine yanıt vermediyseniz, faaliyete devam edene kadar hesabınız kapatılabilir. Ayrıca, mümkün olduğu kadar çok anketi tamamlamak sizi otomatik olarak GOLD Club'a kaydettirebilir ve ekstra avantajlar (ödüller, çekilişler vb.) vardır. GOLD Club'dan yararlanmak için mümkün olduğunca çok anket doldurmanızı öneririz.

Bir ürünü test ettikten sonra yan etkiler yaşarsam, bunlardan kim sorumludur?

Test edilen ürünlerin bileşenlerine karşı bilmediğiniz nadir ve olası alerji durumları dışında, test edilen ürünler size herhangi bir yan etkiye neden olmayabilir. Ürünlerin potansiyel olarak alerjen bileşenler (örneğin fındık, süt ürünleri) içerdiği durumlarda, katılımcılar bu bileşenler hakkında uyarılır ve bu tür alerjileri varsa test örneğinde seçilmezler. Tüm ürünler kalite belgesine sahiptir ve garanti süresi içindedir. Katılımcı, belirli bileşenlere alerjisi olduğunu biliyorsa ve bunu çeşitli nedenlerle belirtmekten kaçınıyorsa ve yan etkiler veya şiddetli alerjiler tarafından tetikleniyorsa, riski kendisine aittir.

Ürünlerimi evde test etmeyi seçersem, test için aldığım ürünlerin fiziksel sağlığım üzerindeki riskleri (yan etkileri) nelerdir?

Genel olarak test edilecek ürünler tüketici ürünleridir. Yiyecek, içecek, temizlik veya kişisel hijyen ürünleri vb. olabilir. Test edilen ürünler kalite belgesine sahiptir ve her zaman garanti kapsamındadır, geçerlidir. Normalde mağazalarda bulunan ve doğası gereği sağlık riski/olumsuz reaksiyon oluşturmayan ürünler genellikle test edilir. Bazı durumlarda büyük imalatçı firmaların laboratuvarlarında geliştirilen ürünler test edilmektedir. Bu durumda ürünlere garanti belgesi eşlik eder. Son kullanma tarihi, etiketlenmemiş olsalar bile test edilen tüm ürünlerde görünür.

Artık evde ürün testine katılmak istemezsem ve artık ürün alamazsam onayımı geri çekebilir miyim?

Ürün testine katılma anlaşması esastır, katılımcılar için kesin yükümlülükler OLUŞTURMAZ. Katılmak istemiyorsanız, tek yapmanız gereken survey_ro@daedalusonline.eu adresine bir e-posta göndermek ve gelecekte ürünleri test etmek için talep almayacaksınız.

Ürünü test etmek için bir ön seçim var mı?

Evet, genellikle üreticinin sosyo-demografik özelliklerine bağlı olarak ürünü test edecek kişilerin bir ön seçimi vardır. Ayrıca, bir ön seçim anketine göre test edilen ürünlerin bileşenlerinden herhangi birine alerjisi olan kişileri de hariç tutuyoruz.

Evde test edilmek üzere alınan ürünler geçerli mi yoksa son kullanma tarihi geçmiş mi?

Test için gönderilen tüm bozulabilir ürünler geçerlidir ve ürün üzerinde açıkça belirtilmiştir. Raf ömrü, en azından bu ürünün test edileceği süreyi kapsamalıdır.

Kargo ücreti firmaya mı ait yoksa kendim mi karşılamalıyım?

Tüm nakliye masrafları, duruma göre Daedalus Online veya üretici tarafından karşılanır.

Test için verilen ürünler, geri bildirim göndermem şartıyla tüketim için bende mi kalıyor yoksa iade mi etmem gerekiyor?

Test edilecek ürünler, teslim edildiği andan itibaren kesin olarak yanıtlayanlarda kalır. Fikrinizi değiştirmiş olsanız ve artık ürünü denemek istemeseniz bile ürünleri iade etme zorunluluğunuz yoktur.

Üründen memnun kalmazsam veya tehlikede olduğunu düşünürsem, test etmeyi bırakabilir miyim? Ürünü iade etmem gerekecek mi?

Katılımcılara ürünleri kendilerine gönderilmeden önce test etmek isteyip istemedikleri sorulur. Bir ürünü test etmeyi kabul ettiyseniz ve ardından çeşitli nedenlerle ürünü test etmemize güvenmiyorsanız, bize bildirebilirsiniz. Bu durumda ürünleri iade etmeniz gerekmeyecek ve herhangi bir maddi ceza söz konusu olmayacaktır. Bununla birlikte, bu tür tekrarlanan davranışlar, daha fazla ürün testinin göz ardı edilmesine neden olabilir.